Witryna SSM HERCULES III Poznań

Nasza Historia

Początek działalności Klub Modelarski HERCULES III datuje na wrzesień 1999r. Początkowo jako kółko zajęć pozalekcyjnych przy Gimnazjum nr 3 w Poznaniu. Od stycznia 2008r., kiedy to uzyskaliśmy osobowość prawną, występujemy jako Stowarzyszenie Sportów Modelarskich HERCULES III Poznań. SSM Herkules III skupia grono doświadczonych modelarzy mogących poszczycić się sporymi osiągnięciami. Wśród nas są wielokrotni Mistrzowie Polski, laureaci zawodów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Są wśród nas sędziowie modelarscy oraz instruktorzy.

Naszą wiedzę i doświadczenie przekazujemy wszystkim zainteresowanym zarówno uczniom Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Nr 2 w Poznaniu jak i każdemu innemu. Nasza modelarnia otwarta jest na młodzież z całego miasta Poznań i okolic.

Prezentujemy nasze prace na zawodach modelarskich oraz przy wszelkich innych okazjach. SSM HERCULES III jest stałym uczestnikiem Targów HOBBY organizowanych przez MTP, gdzie jest okazja zaprezentować pełen zakres naszych zainteresowań od modeli statycznych po modele RC i bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi modelarzami jak również wymiany doświadczeń z kolegami modelarzami całego kraju. Często widok naszych prac jest motywacją dla początkujących modelarzy.

Działalność SSM HERCULES III finansowana jest w całości ze składek członkowskich oraz darowizn przekazywanych przez osoby i firmy życzliwe idei modelarstwa jako formy spędzania wolnego czasu. Nieocenione wsparcie mamy ze strony Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Nr 2 w Poznaniu oraz Rady Osiedla Śródmieście w Poznaniu, która patronuje naszej działalności od samego początku. Wszyscy wspierający nasze poczynania doceniają fakt, iż modelarstwo to nie tylko budowa modeli ale to również impuls do zgłębiania wiedzy historycznej i technicznej.